Systemy TSI (Twin Sine Inverter) — Inwertery z Podwójną Sinusoidą tj. pełna sinusoida na wejściu i na wyjściu — są w pewnym stopniu analogiczne do modularnych UPS’ów True-on-Line jednak nie posiadają własnych baterii akumulatorów tylko bazują na napięciu — 48VDC z siłowni telekomunikacyjnej (a w zasadzie z jej baterii akumulatorów) jako napięciu rezerwowym przy zaniku zasilania AC na obiekcie.

Moduły konwertorowe (moduły przetwarzają zarówno AC na AC jak i DC na AC) zasilane są zarówno z sieci AC i jak DC, w standardzie moduły pracują jako konwertory napięcia 230 VAC na napięcie 230 VAC (podwójne przetwarzanie najpierw z AC na DC, a później z DC na AC) z pełną eliminacją wszelkich zakłóceń po stronie wejścia AC, z izolacją wyjścia od wejścia, czystą sinusoidą prądu wejściowego (niezależnie od zakłóceń i typu odbioru na wyjściu) i czystą sinusoidą napięcia wyjściowego.
Podczas zaniku zasilania AC moduły w pełni bezprzerwowo zaczynają przetwarzać doprowadzone do nich napięcie — 48VDC na napięcie zmienne 230 VAC.

Moduły pracują standardowo na napięciu AC. Nie ma potrzeby stosowania w takim systemie układu by-passu automatycznego (Static Switch), ponieważ funkcjonalność takiego by-passu już jest wbudowana w samym sposobie pracy modułów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu systemy inwertorowe TSI pozwalają na znaczne zmniejszenie wielkości siłowni telekomunikacyjnych (ilości prostowników w siłowniach) — ponieważ napięcie 48VDC wykorzystywane jest przez moduły konwertorowe tylko w sytuacji zaniku napięcia zasilania AC na obiekcie, a więc wtedy, gdy prostowniki i tak już nie pracują — całość napięcia stałego pobierana jest z baterii akumulatorów.

Siłownie inwertorowe TSI z funkcją EPC (Enhanced Power Conversion) posiadają dodatkowo bardzo wysoką sprawność sięgającą 95% przy pracy z sieci AC (91% przy pracy z baterii) co jest istotne przy systemach dużej mocy, gdzie starty energii elektrycznej zaczynają odgrywać istotną rolę (a dodatkowo większe straty oznaczają większe grzanie, co pociąga za sobą konieczność zwiększania klimatyzacji na obiektach telekomunikacyjnych).

 

160px toheight 90 tsi veda moduleCE+T Power Inwerter
VEDA 500 VA
160px toheight 90 tsi nova moduleCE+T Power Inwerter
NOVA 750 VA
160px toheight 90 media moduleCE+T Power Inwerter
MEDIA 1500 VA
160px toheight 90 tsi bravo moduleCE+T Power Inwerter
BRAVO 2500 VA